RUINY MIASTA I ŚWIĄTYŃ W PISAC

Położone są malowniczo na zboczu doliny Urubamby - Świętej Doliny Inków na dużej wysokości, co miało zapewne znaczenie obronne. Ruiny tworzą kilka kompleksów budowli.

 Tarasy rolnicze idealnie wpisane są w topografię zbocza. Opadają kaskadowo na dół doliny. Na dużym wypłaszczeniu zbocza na kształt potężnej ambony zlokalizowane są ruiny kompleksu mieszkalnego.
Powyżej piętrzą się budowle z bloków kamiennych wykonane z dużą precyzją. To zapewne kompleks budowli związanych z siedzibą władz.

oraz świątynie. Duże wrażenie robi głaz obudowany murem cyklopowym z płasko obrobionym wierzchem i wystającym kamiennym trzpieniem.To musiało być szczególnie ważne miejsce prawdopodobnie wyrocznia. Wibracje energetyczne w tym miejscu są wyraźnie intensywne w zakresie sfery czystej istoty duchowej i wynoszą 70000°BSM kolor wibracji na granicy fioletu i białego.Wystający z obrobionego bloku skalnego trzpień zwraca uwagę. Jaka była jego funkcja?Kolejny głaz (gnomo) wykazuje ciekawe działanie energetyczne w zakresie przyczynowym 40000°BSM kolor zielony.

« poprzednia strona | powrót na górę strony